İstanbulspor’dan Süper Lig’e Yakışmayan Performans

Süper Toto Süper Lig 75 günlük aradan sonra 5 Ağustos’ta oynanan İstanbulspor – Trabzonspor karşılaşması ile başladı. 372 karşılaşmanın oynanacağı Süper Lig’de futbol seyri yüksek karşılaşmaların oynanması bekleniyor.

Son sezon neredeyse bütün takımların kötü performans gösterdiği Süper Lig bu sezon birçok yenilikle başladı. Artık her karşılaşmadan önce TFF yeşil sahalarda taraftarlar için konserler düzenleyecek. Konserler düzenleyerek kadınları ve çocukları stadyuma çekmeyi amaçlayan TFF 5 Ağustos Cuma İstanbulspor – Trabzonspor karşılaşmasında Madrigal konseri düzenledi.

Konserler dışında TFF’nin bir başka yeniliği ise artık Süper Lig’in de TFF yönetiminde bir Twitter hesabı var. Bu Süper Lig’in Twitter hesabı aracılığı ile taraftarlar maç sonuçlarını Süper Lig hakkındaki haberleri ve takımlarının fotoğraflarını görebilecekler.

Süper Lig’in İlk Karşılaşmasında 2 Gol Atıldı

Süper Toto Süper Lig’in ilk karşılaşması gollü başladı. İstanbulspor 17 yıllık Süper Lig hasretini bitirdikten sonra Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda Trabzonspor’u ağırladı. Karşılaşmaya Trabzonspor ağırlığını koyarken İstanbulspor performansı düşük bir grafik çizdi.

Abdullah Avcı ile geçen sezon başarıdan başarıya koşan Trabzonspor aynı grafiği bu sezonda da çizmek istiyor. Buna yönelik planlar yapan Abdullah Avcı transferleri de şampiyon olabilmek için stratejik noktalara yapmıştı. Kurduğu oyun düzeninden memnun olan Trabzonspor yönetimi, İstanbulspor karşısında alınan 2-0’lık galibiyetten de gayet memnun.

Süper Lig’in ilk karşılaşmasında Trabzonspor hem 2 gol atmayı başardı hem de 3 puanı hanesine yazdırdı. Bu sezon Avrupa’da da ter dökecek olan Trabzonspor için yoğun bir maç programı olacak. Bu duruma hazırlıklı olduklarını belirten Abdullah Avcı takımının daha da iyi olacağını söyledi.

İstanbulspor – Trabzonspor Karşılaşmasının Detayları

Süper Lig’in yeni sezonunun ilk karşılaşması 5 Ağustos Cuma günü 21.45’te Atatürk Olimpiyat Stadyumunda oynandı. Karşılaşmada İstanbulspor, Trabzonspor’u ağırladı. Bu önemli karşılaşmayı FİFA kokartlı hakem Arda Kardeşler yönetti.

Mücadelenin genelinde Trabzonspor maça hâkim olmayı başardı. Hem ilk yarı hem ikinci yarı rakibine üstünlük kuran Trabzonspor, İstanbulspor’a hiç pozisyon vermedi. İlk yarının 16. Dakikasında duran toptan golü bulan Trabzonspor karşılaşmanın kalanında daha çok savunma anlayışı ile oynadı. Dakika 16’da köşe vuruşunu muhteşem bir kafa vuruşu ile gole çeviren Cornelius geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Süper Lig’e golle başladı. Danimarkalı yıldız isim Cornelius Trabzonspor’da en başarılı oyuncular arasında bulunuyor.

Karşılaşmanın ilk yarısı 1-0 Trabzonspor üstünlüğü ile bitti. Mücadelesinin ikinci yarısında da oyun mantalitelerinde değişen çok bir şey olmadı. İstanbulspor ilk yarı olduğu gibi karşılaşmanın ikinci yarısında da çok etkisiz kaldı. Bu durumu avantaja çeviren Trabzonspor takımını çok yormayarak savunma sistemi ile karşılaşmayı tamamladı. Dakika 86’da yine duran topla, köşe vuruşu sayesinde Denswil takımının ikinci golünü de atmayı başardı. Bu gollerle birlikte mücadelesi 2-0 Trabzonspor üstünlüğü ile bitti.