Hatayspor ile Kasımpaşa Yenişemedi

Süper Lig’de ikinci hafta birbirinden heyecanlı maçlar ile devam ediyor. 19 Ağustos 2023 gününün programında birden çok maç vardı. O maçlardan birisi de Hatayspor ile Kasımpaşa arasında oynandı. Saat 21.45’te başlayan maça Mersin Stadyumu ev sahipliği yaptı. Maçı Mert Güzenge yönetti. Gelin, Hatayspor – Kasımpaşa maçının detaylarına bir göz atalım!

Hatayspor Kazanmaktan Başka Bir Şey Düşünmüyordu

6 Şubat 2023 depreminden dolayı ligden çekilen ve altı aylık aranın ardından ilk lig maçına geçtiğimiz hafta çıkan Hatayspor, Pendikspor’u farklı mağlup ederek taraftarlarını sevindirmişti. Teknik direktör Volkan Demirel, Kasımpaşa maçının çok daha zor geçeceğinin farkındaydı. Takımını hafta boyunca bu maça hazırladı. Hedef, Kasımpaşa’yı da devirmek ve ikide iki yapmak idi.

Hatayspor, Kasımpaşa karşısında sahaya beklenildiği üzere 4-3-3 ofansif dizilişi ile çıktı. Kalede Erce, defansta Kamil Ahmet, Burak, Kilama ve Engin Can, merkez orta sahada Aburjania, Dele – Bashiru ve Görkem, ileri üçlüde de Strandberg, Bertuğ ve Fernandes vardı.

Hataysporlular, bu maçta bilhassa Dele – Bashiru ve Görkem’e güveniyorlardı. Her ikisi de geçtiğimiz hafta Pendikspor ile oynanan maçın yıldızı olmuştu. Dele – Bashiru, o maçta iki gol birden atmıştı. Görkem Sağlam ise güzel futbolunu bir gol ve üç asist ile süslemişti.

Kasımpaşa Maçın Zor Geçeceğinin Farkındaydı

Kasımpaşa, Süper Lig’deki diğer takımlara kıyasla oldukça iyi bir kadroya sahip! Fakat, İstanbul temsilcisi, bu kadronun hakkını bir türlü veremiyor. Takımı bu sezon Kemal Özdeş çalıştıracak. Özdeş, Hatayspor maçının çok zor geçeceğinin farkındaydı. Bilhassa bordo beyazlı takımın Pendikspor’u farklı yendikten sonra bu maça moralli çıkacağını biliyordu. O da hafta boyunca takımını bu maça çok iyi bir şekilde hazırladı. Hatayspor’un eksik yönlerini tespit etmeye çalıştı.

Kasımpaşa, Hatayspor karşısına 4-2-3-1 dizilişi ile çıktı. Kalede Gianniotis, defansta Winck, Omeruo, Yasin ve Duhan, merkez orta sahada Aytaç ve Gökhan, ileri üçlüde Ben Ouanes, Hajradinovic ve Gomis, forvette de Fall vardı.

Maçtan Gol Sesi Çıkmadı

Hatayspor – Kasımpaşa maçının favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Hatayspor idi. Bordo beyazlı takımın bu maçtan güzel bir sonuç ile ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Kasımpaşa ise bir sürpriz yapmanın derdindeydi. Futbolseverler, hücumda etkili olan iki takımın mücadelesinden çok gol çıkacağını düşünüyorlardı. Fakat, öyle olmadı. Maçta son derece kısır bir futbol vardı. Her iki takım da rakip kale önünde pozisyon üretmekten bir hayli uzaktı.

Volkan Demirel ve Kemal Özdeş, maçın ikinci yarısında çok sayıda oyuncu değişikliği yaparak oyuna müdahale etmeye çalıştılar. Fakat, değişen bir şey olmadı. Maç, başladığı gibi sona erdi. Her iki takım da bir puanla yetinmek zorunda kaldı. İlk haftanın öne çıkan isimleri arasında yer alan Görkem ve Dele  – Bashiru, bu maçta pek bir varlık gösteremediler.