GUTİ DEVRE ARASINDA KASIMPAŞA’DA OLACAK

Süper lig de bu sezon kötü bir sezon geçiren İstanbul’ un köklü kulüplerinden olan Kasımpaşa için işler hiç yolun da gitmiyor.

Kasımpaşa bu sezon lig de 10. Haftası geriden kalırken 1 galibiyet ala bilen takım 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet ile 6 puanda kalan ekip süper lig de düşme hattında 19. Sırada yer alıyorlar.

GUTİ BU SEZONKİ ÜÇÜNCÜ TEKNİK ADAM OLACAK

İstanbul ekibi sezona genç teknik adam Şenol Can ile başlayan Kasımpaşa Pro Lisansı olmayan genç hocanın ceza alma riskine karşın 1. hafta sonunda hemen yollarını ayırmışlardı.

Boşalan teknik adam koltuğuna apar topar getirilen isim ise Cihat Arslan’ı getire bildiler. Tecrübeli teknik adam ile bu sezon süper lig de 9 karşılaşmaya çıkan Kasımpaşa 6 mağlubiyet ve 2 beraberlik ve sadece 1 galibiyet ala bilen takım süper lig de oynana Ç. Rizespor karşılaşmasının kaybedilmesi ile de teknik adam Cihat Arslan ile yollar ayrılmıştı.

Kasımpaşa teknik adam arayışlarına başlayan takım da ilk isim ilk hafta yolların ayrıldığı genç teknik adam Şenol can olurken pro lisans sorunu halen devam eden teknik adamın takım çalıştırmasına izin verilmedi.

Teknik adam arayışların da süperiz bir isim de ön plana çıktı. 2010- 11 yıllarında Beşiktaş ‘ta forma giyen ve Siyah-Beyazlılar’ da 2018- 19 sezonunda Şenol Güneş’in yardımcılığını yapan Guti Hernandez’ in adı gündeme geldi.

GUTİ HERNANDEZ KARİYERİ

Futbolculuk kariyerinde Real Madrid forma giyen oyuncu bir dönem Beşiktaş kulübünde de forma giymişti. Kariyer boyuncu iki takım da oynayan tecrübeli oyuncu La liga ‘ da Real Madrid ile 5 kez şampiyonluk yaşamıştı.

Şampiyonlar ligi kupasını da 3 kez kazanan oyuncu 1 kez de UEFA kupasını kazanmıştır. Kariyerinde birçok başarılara imza atan Guti futbol kariyerini Beşiktaş ‘ ta sonlandırmıştır.  Türkiye’ de ki kariyerinde ise Türkiye kupasını kazanan oyuncu bir dönemde Beşiktaş ‘ da yardımcı antrenörlük de yaptı.

44 yaşındaki genç teknik adam ilk olarak teknik adamlık kariyerine oynadığı eski kulübü olan Real Madrid ‘ de alt yapılarında görev alarak başlayan tecrübeli isim Beşiktaş ‘ da ki yardımcı antrenörlük kariyer sonrasında ülkesine geri dönmüştü.

Teknik adamlık kariyerine profesyonel olarak Ülkesinde İspanya ‘ da 2. Lig ‘ de oynayan takımlardan Almeria ile anlaşmaya varmıştı.

İspanyol kulübü Almeria ile 22 karşılaşmaya çıkan genç teknik adam 5 kasım 2019 ‘ da başladığı göreve 27 haziran 2020’ de son verilmişti.

Genç teknik adam Almeria ile çıktığı 22 karşılaşmadan 9 galibiyet, 8 mağlubiyet ve 5 beraberlik ile ayrılan genç teknik adam 1.45 puan ortalaması yakaladı.

Kasımpaşa ile yakından ilgilenen İspanyol teknik adam devre arasında belki de daha önce Kasımpaşa ile bir sözleşme imzalaya bilir.