Göztepe Transferden Vazgeçti Genç Oyuncu Fenerbahçe’de Kaldı

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan sarı kırmızılı takım Göztepe, çalışmalarını 21 Temmuz kadar İzmir’de sürdürdükten sonra İtalya’da kampa girdiler.

Bu sezon süper ligin kapısından dönene sarı kırmızılı İzmir ekibi Göztepe 2023 / 2024 sezonu için ilk kampı Adnan Süvari Tesisleri’nde toplanan sarı kırmızılı futbolcuların sonrasında İtalya’ da kampa girdiler.

İzmir ekibi sarı kırmızılı takım Göztepe yeni sezon hazırlıklarına 21 Temmuz Cuma gününe kadar İzmir’de devamını getirdikten sonra Göztepe, 22 Temmuz Cumartesi gününden itibaren İtalya’ da Trentino – Alto Adige bölgesinde kampı tamamlayıp geri döndüler.

İtalya’ da ki çalışmalarını 2 Ağustos Çarşamba günü tamamlayacak olan sarı kırmızılı ekip, bu tarihten sonra hazırlıklarını İzmir’de sürdürecekler.

Sarı kırmızılı takım İtalya da yapacakları kamp sürecin de de hazırlık maçları ile de yeni sezona güçlü girmek için çalışmalarına devam ediyorlar.

Yeni sezon öncesi İtalya kampını tamamlayarak İzmir’e dönen sarı kırmızılı takım Göztepe, transferde sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den tekrar kiralamak istediği stoper Emir Ortakaya‘dan vazgeçti.

Geçen sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ den kiralık olarak kadroya katılan ve Göztepe de süre alan 19 yasındaki genç stoper Emir Ortakaya transferinde Göztepe vaz geçti. Yeniden kiralamayı düşündükleri 19 yasındaki genç stoper Emir Ortakaya transferinde anlaşma gerçekleşmeyince genç stoper sarı lacivertli takım da kaldı.

EMİR ORTAKAYA GEÇEN SEZON GÖZTEPE’DE NE YAPTI?

Geçen sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ den kiralık olarak kadroya katılan ve Göztepe de süre alan 19 yasındaki genç stoper Emir Ortakaya transferinde Göztepe vaz geçti.

Yeni sezon öncesinde de kadrosuna katmak istedikleri 19 yasındaki genç stoper Emir Ortakaya transferinde anlaşmazlık sonrasında genç stoper sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de kaldı.

Geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig’ de sarı kırmızılı takım Göztepe ile oldukça iyi bir sezon geçiren 19 yasındaki genç stoper Emir Ortakaya yeni den Göztepe ‘ de forma giyecek derken transferi gerçekleşmedi.

19 yasındaki genç stoper Emir Ortakaya geçtiğimiz sezon sarı kırmızılı takım Göztepe ‘ de lig ve kupa olmak üzere 34 karşılaşmada süre alırken bu 34 karşılaşmanın tamamında da ilk 11 de süre alması ile dikkat çekti.

Henüz 19 yasında olmasına rağmen maç kaçırmayan ve fiziksel olarak ta yıpranmayan genç stoper sarı lacivertli takımın uzun süre sonra kadrosunda yer alan yerli stoperler arasında en parlak isimlerden birisi olacak.

Geçtiğimiz sezon 34 karşılaşmada 1 golü bulunan 19 yasındaki genç stoper Emir Ortakaya 7 sarı kart gördü.

TIJANIC YENİDEN GÖZE GİRDİ

Geçen sezonun ikinci yarısında Suudi Arabistan temsilcisi Al-Adalah’a kiralanan ancak bu takım küme düşüp oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanmayınca kulübe geri dönen Tijanic‘in İtalya kampındaki performansı ile yeniden göze girdiği öğrenildi.