Galatasaray Gelecek Sezon Planmasına Başladı

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de geri de kalan 24 maçında 19 galibiyet 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile lig de 60 puan da liderlik koltuğundalar.

Gelecek sezon şampiyonlar liginde mücadele ede bilmek için kadrosunu güçlendirmek isteyen sarı kırmızılı takım birçok dünya yıldızı ile ismi geçmeye başladı.

Sezon başında birçok yıldız isim ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım da gelecek sezon da aynı plan ile devam edecek gibi görünüyor.

Arjantinli yıldız M. Icardi ‘nin sezon sonun da bonservisini almak isteyen sarı kırmızılı takım alternatif isimler üzerinde ise çalışmalara başladı.

31 yaşındaki Brezilya ‘lı golcü Roberto Firmino sezon sonun da İngiliz ekibi Liverpool’ dan ayrılamaya hazırlanırken adı Galatasaray ile de anılmaya başlandı.

Yıldız isim Roberto Firmino için sarı kırmızılı takım nabız yoklamasına başladığı sezon sonun da bir sürpriz yapıp yıldız isme sarı kırmızılı formayı giydirmek istiyorlar.

Roberto Firmino Sarı Kırmızılı Formayı Giyemeye Yakın

Gelecek sezon ki kadro planlamasına başlayan sarı kırmızılı yönetim sezon sonun da gelecek olan şampiyonluk sonrasında devler liginde yarışacak bir takım oluşturarak sezona iddialı girmek istiyorlar.

Transfer de sezon başında bomba isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım da hedef bu kez sezon sonun da İngiliz ekibi Liverpool’ dan ayrılamaya hazırlanan 31 yasında ki tecrübeli golcü Roberto Firmino’ ya çevrilmiş durumda.

Sezon sonu Liverpool’dan ayrılmaya hazırlanan Roberto Firmino, sarı kırmızılı Galatasaray ile adı çokça anılmaya başladı.

İngiltere de Liverpool ‘un efsane isimleri arasında olan 8 yıllık süredir formasını giydiği takımdan sezon sonu ayrılarak ada ekibine veda edecek.

Liverpoll’ un tecrübeli teknik adamı Jürgen Klopp da lig de 7 – 0′ lık Manchester United galibiyetinin ardından Brezilyalı golcü Roberto Firmino’ nun sezon sonunda takımdan ayrılmasına yeşil ışık yakarak gelecek sezonki kadro planlaması içinde yer almadığını açık açık söyledi.

Birçok transfer söylentisi çıkan 31 yasında ki tecrübeli golcü Roberto Firmino için İspanya’ dan Atletico Madrid, Suudi Arabistan takımları ve MLS takımları oldukça yakından ilgilense de sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘da bu kulüpler arasında son zamanlar da yaptıkları transferler ile eli en güçlü en iddialı takım oldu.

Brezilyalı kariyerinde Şampiyonlar liginde yer alacak olan bir takım da oynamak istemesi nedeni ile sarı kırmızılı takımın şampiyonluğu sonrasında bu turnuva yer alması büyük ihtimal gibi görünüyor.

Yeni bir meydan okuma adına Brezilya’ lı golcü gelecek sezon sarı kırmızılı forma ile bu meydan okumaya hazırlana bilir.

Roberto Firmino Bu Sezon Ne Yaptı?

Roberto Firmino bu sezon Liverpool ile Premier Lig’ de 19 karşılaşmada 8 gol 4 asistlik bir performans gösterirken şampiyonlar liginde ise 7 maçta 2 gol 1 asistlik katkı sağlaya bildi.