Galatasaray FIFA’lık Oldu

Sarı kırmızılı takımın tek hedefi 2022 – 2023 sezonunu şampiyonluk ile noktalamak! Galatasaray son olarak Konyaspor’a 2-1 mağlup oldu. Bu durum en yakın rakibi Fenerbahçe’nin heveslenmesini sağladı. Ancak, Galatasaray’ın liderliği bırakmaya niyeti yok! Teknik direktör Okan Buruk ve futbolcular milli aranın ardından kaldıkları yerden devam etmeyi ve yeni bir galibiyet serisi yaratmayı planlıyorlar.

Galatasaray’da farklı sorunlar da yer alıyor. 2021 – 2022 sezonunun bitimiyle beraber Galatasaray’dan ayrılan Sofiane Feghouli sarı kırmızılı takımı alacakları sebebiyle FIFA’ya şikayet etti.

Galatasaray’ın Oyuncuya Ödeme Yapması Gerekiyor

FIFA; Sofiane Feghouli’nin başvurusunu dikkatli bir şekilde inceledi. Oyuncunun haklı olduğuna kanaat getirdi. Galatasaray Cezayirli oyuncuya en kısa süre içerisinde 1 milyon 600 bin Euro tutarında ödeme yapmak zorunda! Sarı kırmızılı takım söz konusu ödemeyi yapmadığı takdirde transfer yasağı cezası ile karşı karşıya gelecek. Bir başka deyişle, 2023 yazında kadrosunu yeni bir oyuncu ile güçlendiremeyecek.

Feghouli Karagümrük’te Süre Alamıyor

Sofiane Feghouli Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra yaz transfer döneminde bir kulüp ile anlaşamadı. Oyuncunun futbolu bırakabileceği dahi konuşuluyordu. Ancak, 1989 doğumlu oyuncu devre arası transfer döneminde Karagümrük’e imza attı. Sezonun yalnızca ilk yarısını boş geçirmiş oldu.

33 yaşındaki oyuncu Karagümrük formasıyla şu ana kadar sadece üç maça çıkabildi. Söz konusu maçlarda sahada 15 dakika kalabildi. Feghouli’nin sözleşmesi Haziran ayında sona erecek. Fatih Karagümrük’ün İtalyan teknik direktörü Andrea Pirlo bu oyuncuyu kadroda düşünmüyor. Bu yüzden, Feghouli’nin önümüzdeki sezon Karagümrük’te kalmayacağını daha şimdiden söyleyebiliriz.

Cezayirli Oyuncu Galatasaray’da Önemli Başarılara İmza Attı

Galatasaray 2017 – 2018 sezonuna başlarken kadrosunu önemli oyuncular ile güçlendirmişti. Onlardan birisi de Sofiane Feghouli idi. O dönem 27 yaşında olan oyuncu için kulübü West Ham’a 4 milyon 250 bin Euro ödenmişti.

Cezayirli oyuncu kendisini kısa süre içerisinde kabul ettirdi. Galatasaray’ın 2017 – 2018 ve 2018 – 2019 sezonlarında elde ettiği iki lig şampiyonluğuna büyük katkıda bulundu. 2019 – 2020, 2020 – 2021 ve 2021 – 2022 sezonlarında iyi değildi. Ancak, yine de bilhassa 2018 – 2019 sezonunun sonlarındaki Başakşehir maçında attığı gollerle hatırlanan bir isim olmayı başardı.

Sofiane Feghouli Galatasaray’da geçirdiği beş sezon boyunca toplam 162 maça çıktı. Söz konusu maçlarda rakip filelere 34 gol gönderdi. Buna ek olarak, 32 asist yaptı. 66 gole katkı sağlayarak kalitesini ortaya koydu. Fakat, bilhassa yüksek yıllık ücreti yüzünden çok fazla eleştirildi. Gamsız oluşu ve maç seçmesi de Feghouli’nin gözden düşme sebepleri arasında bulunuyordu.

Galatasaray Ödemeyi En Kısa Sürede Yapacak

Sarı kırmızılı takım Feghouli olayının farkında! Başkan Dursun Özbek önceki yönetimin oyuncunun alacaklarını ödememesinden dolayı tepkili! Ancak, Galatasaray oyuncunun ödemesini Mart ayının sonuna kadar yapmayı düşünüyor. Bu yüzden, transfer yasağı gibi bir ceza ile karşılaşılmayacak.