Fenerbahçe Brezilyalı Stoperin Transferinden Vazgeçti

Sarı lacivertli kulüp transferde hareketli günler yaşıyor. Önümüzdeki sezon on yıllık şampiyonluk özlemine son vermek isteyen Fenerbahçe, yeni teknik direktörü İsmail Kartal’ın isteklerini dikkate alarak kadrosunu güçlendirmeye çalışıyor.

Ryan Kent, Edin Dzeko ve İrfan Can Eğribayat’ı kadrosuna katan Fenerbahçe, son haftalarda bilhassa stoper transferi üzerinde çalışıyordu. Gündemdeki isimlerden birisi de Rodrigo Becao idi.

Fenerbahçe

Oyuncunun Yeni Adresi Torino Olacak

Fenerbahçe, ilk etapta sağ stoper transfer etmek istiyordu. Çok uzun süreden bu yana Rodrigo Becao’yu izleyen yönetim, bu oyuncu için kulübü Udinese’nin kapısını çaldı. Oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecekti. Bu durum, Fenerbahçe için bir avantajdı. Sarı lacivertli kulüp, Udinese’ye ilk olarak 6 milyon Euro önerdi. İtalyanlar, bu parayı çok az buldular. Fenerbahçe, teklifini 8 milyon Euro olarak güncelledi. Udinese, söz konusu teklifi de beğenmedi.

Fenerbahçe’nin Rodrigo Becao ile ilgilendiğini öğrenen Torino da devreye girdi. Onlar da Udinese’ye 10 milyon Euro net, 2 milyon Euro da bonus olmak üzere toplam 12 milyon Euro tutarında bir teklif yaptılar. Udinese, Torino’nun söz konusu teklifini kabul etmeye çok yakın! Fenerbahçe, Rodrigo Becao için Udinese’ye 9 milyon Euro önerdi. Fakat, Udinese, Torino’nun teklifine öncelik tanıyor. Sonuç olarak, Fenerbahçe, Rodrigo Becao defterini kapattı.

Fenerbahçe’nin Yeni Stoperi Alexander Djiku Oldu

Fenerbahçe, daha önce de ifade ettiğimiz üzere kadrosunu şu ana kadar üç futbolcu ile güçlendirdi. Ryan Kent ve Edin Dzeko, herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadroya katılan isimler oldular. İrfan Can Eğribayat için Göztepe’ye 1.2 milyon Euro ödenecek. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadroda yer alan Gustavo Henrique’nin 1.4 milyon Euro tutarındaki zorunlu satın alma opsiyonu da kullanıldı. Fenerbahçe’nin transfer için harcayacak ciddi bir bütçesi bulunuyor. Arda Güler’den 20, Bruma’dan 6.5, Mergim Berisha’dan 4 milyon Euro bonservis geliri elde eden Fenerbahçe, bu parayı olabilecek en güzel şekilde değerlendirmek istiyor.

Rodrigo Becao transferinden sonuç alamayan Fenerbahçe’nin yeni hedefi Alexander Djiku oldu. Geçtiğimiz sezonu Ligue1 ekiplerinden Strasbourg’da geçiren 1994 doğumlu stoperin sözleşmesi sona ermişti. Bu oyuncuyu Beşiktaş da istiyordu. Fenerbahçe, transferi kısa süre içerisinde bitirdi. Oyuncuya 1.7 milyon Euro yıllık ücret ödeneceği söyleniyor. 1.82 boyundaki oyuncu, hızı ve müdahalelerdeki başarısı ile dikkat çekiyor.

Attila Szalai Ayrılmaya Hazırlanıyor

Fenerbahçe, bir oyuncusundan daha ciddi bir bonservis geliri elde edecek. 2021 yılının Ocak ayından bu yana Fenerbahçe’de forma giyen Attila Szalai, herhangi bir aksilik olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Bundesliga ekiplerinden Union Berlin’de forma giyecek. Fenerbahçe, Alman kulübü ile 14 milyon Euro bonservis karşılığında anlaşmaya yakın! Sarı lacivertli kulübün Attila Szalai’nin ayrılığının ardından sol stoper transfer edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.