DRİNKWATER KASIMPAŞA’DA

Güncel transfer haberleri ile Kasımpaşa SK taraftarlarını oldukça heyecanlandırıyor. Süper Lig’in İstanbul ekiplerinden Kasımpaşa, İngiliz uyruklu orta saha oyuncusu Danny Drinkwater ve kulübü Chelsea ile 2020 – 2021 sezonunun bitimine kadar kiralık olarak anlaştı. Mavi beyazlı ekip, Chelsea’ye oldukça düşük bir ücret ödeyecek.

Yapılan anlaşmaya göre Kasımpaşa’nın İngiliz temsilcisine iki yüz bin euro kiralama ücreti ödeyeceği belirtildi. Yıldız oyuncunun yıllık ücretinin büyük bir bölümünü bonservisinin elinde olduğu Chelsea kulübü karşılayacak.

Mavi beyazlı ekip, yıldız futbolcuya altı ay için yalnızca seksen bin euroluk bir ödeme yapacak. Süper Lig takımlarından Kasımpaşa transfere önemli bir hamle yaparak başladı.

Mavi beyazlı ekip, İngiliz uyruklu olan ve orta sahada görev yapan Danny Drinkwater isimli yıldız futbolcu ile 2020 – 2021 sezonunun ikinci devresi için anlaşmaya vardı. Danny Drinkwater, son imzaları atıp transferin resmiyet kazanması için İstanbul’a gelecek.

Deneyimli orta saha oyuncusu en son Chelsea ile mukavele imzalamış fakat beklenen performansı bir türlü verememiş ve umduğu kadar forma şansı bulamamıştı.

Danny Drinkwater daha önce ülkemizin önde gelen kulüpleri olan Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de radarına girmişti.

Basında çokça yer alan bu haberler iki büyük kulübümüz arasında her transfer sezonunda olduğu gibi bir rekabete de yol açmıştı ancak her iki kulüp de imza aşamasında sona gelemedi. 

KİRALAMA ÜCRETİ 200BİN EURO

Oldukça flaş bir transfer gerçekleştiren mavi beyazlı ekip, Chelsea’ye yarım sezonluk kiralama ücreti olarak yalnızca iki yüz bin euro ödeyecek. Deneyimli oyuncunun yıllık ücretinin önemli bir bölümü kulübü Chelsea tarafından ödenecek.

İstanbul temsilcisinin bu kiralık transfer için bütçesinden yalnızca seksen bin euro eksilecek olması ise bu transferin ne kadar başarılı bir şekilde yürütüldüğünün bir kanıtı olarak gösteriliyor.

KARİYERİNDE BİR İLKİ YAŞIYOR

Yıldız oyuncu kariyerine Manchester United genç takımında başladı ve ardından Huddersfield, Cardiff City, Watford, Barnsley, Leicester City, Burnley, Aston Villa ve Chelsea takımlarının formalarını terletti. Danny Drinkwater böylelikle ilk defa ülkesi sınırları dışında bir kulüpte forma sırtına geçirerek yeni bir macera yaşamaya başlayacak.