Başarılı Voleybolcu İpar Özay Kurt Stanford Üniversitesi’nden Kabul Aldı

Fenerbahçe Opet, geçtiğimiz sezon Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyon oldu. Final serisinde Eczacıbaşı Dynavit’i çok rahat bir şekilde mağlup etti. Rakibine tek bir maç bile aldıramadı. Fenerbahçe Opet, final serisi öncesinde yarı finalde Vakıfbank’ı zorlu maçların sonucunda eleyerek şampiyonluğu hak ettiğini göstermişti.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Opet’in kadrosunda yer alan isimlerden birisi de İpar Özay Kurt idi. 2003 doğumlu voleybolcu, geçtiğimiz günlerde son derece güzel bir haber ile voleybol severlerin karşısına çıktı.

Genç Sporcu Dünyanın En Önemli Üniversitelerinden Birisinde Eğitim Görecek

İpar Özay Kurt, liseyi Robert Koleji’nde okudu. 2022 – 2023 eğitim öğretim yılının sonunda mezun oldu. Hedefi en başından bu yana eğitim hayatına Amerika’da devam etmek idi. Bir başka deyişle, üniversiteyi bu ülkede okumak istiyordu. Bu hedefine ulaşmak adına çok çalışan İpar Özay Kurt, voleybol ile okulu bir arada götürüyordu. Hem voleybolda hem de akademik kariyerinde oldukça başarılıydı. Robert Koleji’nden çok iyi bir derece ile mezun olmuştu. Üniversiteyi Amerika’da okumak istemesinden dolayı lise hayatı boyunca bu hedefine yönelik dersler almıştı.

İpar Özay Kurt, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe TV’de yayınlanan Smaçör isimli programa konuk oldu. Stanford Üniversitesi’ne kabul edilme sürecinden bahsetti. Söz konusu sürecin çok zorlu olduğunu, ancak Türkiye’de almış olduğu eğitim sayesinde bu sürecin üstesinden geldiğini dile getirdi. Geçmesi gereken tüm sınavları ve mülakatları geçerek bu başarıyı elde ettiğinden bahsetti. 2003 doğumlu voleybolcu, Stanford Üniversitesi’ne kabul edildiği için son derece mutlu!

Okulun eğitim programının çok iyi olduğunu düşünüyor. Bunun yanı sıra, kendisi, orada okulu ve voleybolu birlikte götürecek. Stanford Üniversitesi’nin son derece güçlü ve şampiyonluk hedefleyen bir voleybol takımı bulunuyor. İpar Özay Kurt da 2023 – 2024 sezonu ile beraber dört yıl boyunca bu takımın bir parçası olacak. Takımı ile beraber maçlara çıkacak. Kendisini hem eğitim hem de voleybol alanında geliştirmeye çalışacak.

İpar Özay Kurt Türkiye’ye Dönmeyi Hedefliyor

İpar Özay Kurt, herhangi bir aksilik olmadığı takdirde 2027 yılının yazında Stanford Üniversitesi’nden mezun olacak. Kendisi, dört yıl boyunca mühendislik okuyacak. Ancak, Stanford Üniversitesi’ndeki mühendislik programları, Türkiye’dekilere kıyasla biraz daha farklı! Sayısal derslere ek olarak, ilgili alana dair PR, pazarlama ve tasarım gibi unsurlara da önem veriliyor. İpar Özay Kurt, dünyanın belki de en iyi üniversitelerinden birisinde mühendislik eğitimi alacak.

Genç voleybolcu, katılmış olduğu programda geleceğe dair hedeflerinden de bahsetti. Her şeyden önce, kendisine beş sezon boyunca büyük destek veren Fenerbahçe camiasına çok teşekkür etti. Bunun yanı sıra, okulunu bitirdikten sonra Türkiye’ye dönerek voleybol oynamak istediğini de dile getirdi. Çok küçük yaşlardan bu yana Misli.com Sultanlar Ligi’nin bir parçası olan İpar Kurt’un gelecekteki başarıları şimdiden merak ediliyor.