Barcelona Arda Güler’i Israrlı Bir Şekilde Transfer Etmek İstiyor

Arda Güler’in önümüzdeki sezon hangi kulüpte forma giyeceğini herkes çok merak ediyor. Fenerbahçe başkanı Ali Koç, oyuncuyu kadroda tutmak adına elinden geleni yapıyor. Ancak, kendisi şu ana kadar Arda Güler ve ailesi ile yapmış olduğu görüşmelerden herhangi bir sonuç alamadı. Genç oyuncu, bir an önce Fenerbahçe’den ayrılmayı ve kariyerine farklı bir kulüpte devam etmeyi istiyor.

Joan Laporta Arda Güler Hakkında Konuştu

Barcelona başkanı Joan Laporta geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir açıklamaya imza attı. Arda Güler ile ilgilendiklerinden bahsetti. Barcelona’nın sportif direktörü Deco’nun oyuncu için harekete geçeceğinden bahsetti. Scout ekiplerinin çok uzun süreden bu yana Arda Güler’i izlediğini dile getiren Joan Laporta, bu transferin bitmesi adına ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Arda Güler’in serbest kalma bedeli 17.5 milyon Euro! Her ne kadar Fenerbahçe başkanı Ali Koç, söz konusu bedeli arttırmak adına oyuncu ile yeni sözleşme imzalamayı düşünse de bu girişimlerinden şu ana kadar herhangi bir sonuç alamadı. Barcelona, 17.5 milyon Euro’yu ödeyerek oyuncuyu kadrosuna katabilir.

Barcelona Oyuncuyu Fenerbahçe’ye Kiralayabilir

Barcelona’nın Arda Güler ile ilgilendiği aşikar! Takdir edersiniz ki, İspanyol kulübünün son derece geniş ve güçlü bir kadrosu bulunuyor. Arda Güler’in henüz 18 yaşında olduğu dönemde böylesine büyük bir kulüpte düzenli olarak forma şansı bulması zor gözüküyor. Barcelona da bu durumun farkında! Onlar da Arda Güler’i başka bir kulübe kiralamayı düşünüyorlar. Bu noktada, oyuncunun bir sezon daha Fenerbahçe’de forma giyme ihtimali bir hayli yüksek! Söz konusu ihtimal, aynı anda Fenerbahçe’yi, Barcelona’yı ve Arda Güler’i memnun edebilir.

18 Yaşındaki Oyuncunun Peşinde Çok Sayıda Kulüp Var

Arda Güler ile ilgilenen tek kulüp Barcelona değil! İspanyol basını, Real Madrid’in de oyuncuyu ısrarlı bir şekilde istediğinden bahsetti. Ancak, Real Madrid, oyuncuyu transfer etse dahi bir sezon altyapıda değerlendirmeyi düşünüyor. Söz konusu ihtimal, Arda Güler’i fazlasıyla rahatsız edebilir.

Genç oyuncunun İspanya’dan diğer talibi Sevilla! Türkiye’den transfer yapmaya alışık olan Sevilla’nın hedefindeki yeni isim Arda Güler! Onlar da bu oyuncuyu 17.5 milyon Euro karşılığında transfer etmeyi düşünüyorlar. Kulislerde Arda Güler’in Sevilla’ya gitmek istediğine dair iddialar dolaşıyor. Bu kulübün oyuncuya ilk 11 garantisi verdiği söylentiler arasında!

Son olarak, Ajax, Dortmund, RB Leipzig, Benfica ve Paris Saint Germain’in de oyuncu ile ilgilendiklerinden bahsedelim! Bu kulüpler arasında en ciddi olanları Benfica ve Ajax! Ajax’ın oyuncuya ve ailesine güzel şartlar sunduğu dile getirilmişti. Benfica ise Arda Güler’i daha da parlatabilecek bir kulüp! Bünyesine kattığı oyuncuyu eski haline kıyasla daha değerli hale getiren Benfica, Arda Güler için çok doğru bir seçim olabilir.