AYTAÇ KARA KASIMPAŞA KADROSUNDAN NEDEN ÇIKARILDI

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında, Kasımpaşa Beşiktaş’ı ağırladı. Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda gerçekleşen ve Halil Umut Meler’in yönettiği mücadelenin kazananı ise ev sahibi Kasımpaşa oldu. Lider Beşiktaş’ı evinde 1–0 yenen lacivert beyazlılar, hanesine 3 puanı yazarak 34 puanla ligde 14. sırada yer aldı.

Siyah beyazlılar ise her ne kadar bu yenilgi ile puan kaybı yaşasa da, 64 puanla zirve koltuğunda oturmaya devam ediyor. Öte yandan Kasımpaşa’ya galibiyet golünü getiren isim orta saha oyuncusu Aytaç Kara oldu. Ancak 28 yaşındaki oyuncunun, maçtaki disiplinsiz hareketleri nedeniyle kadro dışında bırakıldığı açıklandı.

Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında, Beşiktaş’ı konuk etti. Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynanan karşılaşmanın galibi ise ev sahibi ekip Kasımpaşa oldu. Kara Kartal’ı 1–0 ile deviren lacivert beyazlılar, Süper Lig’de 34 puanla 14. sırada yer aldı.

Kara Kartal ise her ne kadar sahadan puan kaybı yaşayarak ayrılsa da zirvedeki yerini korumayı başardı. Öte yandan Kasımpaşa’ya galibiyet sevincini yaşatan isim ise 28 yaşındaki oyuncu Aytaç Kara oldu. Fakat karşılaşma sonrası lacivert beyazlılardan gelen açıklamada, Aytaç Kara’nın maçtaki disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakıldığı belirtildi.

Yönetimin, bu kararı alırken Kara’nın hangi hareketlerini göz önünde bulundurduğu ise yapılan açıklamadan sonra gündeme yansımaya başladı. Öncelikle oyuncu, karşılaşmanın 66. dakikasında oyundan alındığı için teknik heyete tepki gösterdi.

Yedek kulübesine gitmesi gerekirken ise doğrudan soyunma odasına girdi. Ardından mücadelenin bitiş düdüğü çaldıktan sonra sahaya gelip Kasımpaşa CEO’su Serkan Reçber ile tartışmaya başladı. Soyunma odasına girerken de devam eden tartışma sırasında Aytaç Kara, Serkan Reçber’in üzerine yürüdü. Araya giren Oussama Haddadi ise Aytaç’ı tartışmadan uzaklaştırarak olası bir kavgayı önledi.

DAVRANIŞLARI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİ

Öte yandan Kasımpaşa CEO’su Serkan Reçber, Aytaç Kara hakkında alınan kadro dışı bırakma kararının sebebini açıkladı.

Reçber, Aytaç’ın gol attıktan sonraki davranışlarının kabul edilebilir olmadığını, gol sevincini takımla yaşamak yerine tünele gitmeyi tercih ettiğini, ikinci devrede Aytaç’ın sarı kart sıkıntısı olduğu için oyundan alındığını ve onun bu karara da tepki göstererek hem takımın hocasına hem de arkadaşlarına saygısızlık yaptığını dile getirdi.

DİSİPLİN KASIMPAŞA’NIN KIRMIZI ÇİZGİSİ

Serkan Reçber konuşmasına, Aytaç Kara’nın performansı sebebiyle de oyundan alınabileceğini, hocanın bu konuda hata da yapabileceğini ancak ne olursa olsun onun bu hareketleri yapamayacağını belirterek devam etti. Reçber ayrıca Kasımpaşa’nın kırmızı çizgisinin disiplin olduğunu, bu maçı tüm Türkiye’yle beraber Kasımpaşa’nın Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun da izlediğini, bu yüzden Aytaç’ın bu yaptıklarını kabul edemeyeceklerini ve zaten tüm bunları bir araya getirdiklerinde bu kararı aldıklarını ifade etti.