AVRUPA KUPALARINDA MÜCADELE EDECEK TAKIMLARIN GÖZÜ KURA ÇEKİMİNDE

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme turunda başlayacaklar.

Süper Lig’i 2. sırda bitiren ve Türkiye Kupası’;nı kazanan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’yle birlikte Beşiktaş ve Adana Demirspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. ön eleme turundan katılarak mücadele edecekler.

Avrupa ‘ da mücadele edecek olan ekiplerimiz takımlarımızın da yarışacağı Avrupa liglerinde bu sezon büyük heyecana sahne olacak. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde ön eleme maçları ile katılacak olan temsilcilerimiz kura çekimini bekliyor.

AVRUPA ‘ DA İLK KURALAR 21 HAZİRAN’DA ÇEKİLİYOR

Merak ile beklenen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Konferans Ligi’nde 2. eleme turu kura çekimleri, 21 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Çekilecek olan bu kura ile Avrupa kupalarına 2. eleme turundan katılacak 4 Türk takımının da rakipleri, bu kuralarla ile ortaya çıkacak.

Turnuvalarda 3. eleme turunun kurası 24 Temmuz, play – off’ ların kurası ise 7 Ağustos’ta çekilecek.

GALATASARAY ŞAMPİYONLAR LİGİ ÖN ELEMESİNDE

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın katılacağı Şampiyonlar Ligi 2. eleme turunda ilk maçlar 25 ile 26 Temmuz, rövanş karşılaşmaları ise 1 ile 2 Ağustos’ta tarihleri arasında yapılacak.

Şampiyonlar ligi ön elemelerinde Takımlar, 3. eleme turunda ilk maçlara 8 ile 9 Ağustos ve rövanş müsabakalarına 15 Ağustos’ta çıkacak.

3. ön elemeler de başarılı olan takımlar ise Play – off turunda 22 ile 23 ve 29 ile 30 Ağustos tarihleri arasında oynanacak maçların ardından gruplara kalacak son takımlar da belli olmuş olacak.

Elemeler de sarı kırmızılı takımı çok fazla zorlayacak bir rakibi ile karşı karşıya gelmesi beklenmezken sürpriz olmaması halinde gelecek sezon devler liginde gruplarda Galatasaray’ ı izleyeceğiz.

UEFA KONFERASN LİGİNDE ELEMELER NE ZAMAN?

Süper Ligi 2. sırda bitiren ve Türkiye Kupası’nı kazanan sarı lacivertli takım Fenerbahçe en çok Adana Demirspor’ lu taraftarları sevindirdiler.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin Türkiye Kupası finalinde Başakşehir ‘i 2 – 0 mağlup etmesi ile kupanın sahibi olurken sezonu 4. Sırada tamamlayan Adana Demirspor ‘u da ilk kez Avrupa kupalarına katılmasını sağlamış oldular.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor’un mücadele edeceği Avrupa Konferans Ligi’nde 2. eleme turu karşılaşmaları, 27 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri arasında çekilen kural ile oynanacak.

3. eleme turu maçları için 10 ve 17 Ağustos, play – off müsabakaları için ise 24 ve 31 Ağustos’ta sahaya çıkarak UEFA Konferans liginde adını gruplara yazdırmak için mücadele edecekler.

Bu sezon 3. Kez düzenlenecek olan UEFA Avrupa Konferans Ligin’ de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor ilk kez mücadele edecekler.

Adana Demirspor ise futbol tarihlerinde bir ilke imza atarak tarihlerinde ilk kez Avrupa müsabakasına çıkacaklar.